SIP PROTECTION

Webová stránka značky: SIP PROTECTION

sip_protection_quadri

Historie SIP PROTECTION

Založení SIP

Příběh SIP Protection začíná v roce 1970. S.I.P. znamená Société Industrielle de Prêt-à-porter a byla založena 1. ledna téhož roku ve Foix, městě na jihozápadě Francie.
Během mnoha let byl SIP výrobcem běžných kalhot pro mnoho francouzských maloobchodníků. Teprve na počátku 90. let se SIP zapojuje do ochrany motorových pil.

Začátek ochranného oděvu pro motorovou pilu

Manžel jedné z dam ve výrobě SIP pracoval jako učitel v nedaleké lesnické škole. Když pracoval s motorovými pilami, zavedl SIP do ochranných oděvů proti motorovým pilám. Tento typ oděvu pochází ze Skandinávie přes Německo a později byl představen ve Francii.

Cesta ke komfortu

V té době nabízely tento typ ochranného oděvu pouze větší značky motorových pil. Pak kalhoty s motorovou pilou sice nabízely ochranu před motorovými pilami, ale byly těžké a nepohodlné. I když mohly být vhodné pro mírnější klima ve Švédsku a severním Německu, těchto 14 vrstev blokovacího materiálu rozhodně nebylo vhodných pro teplá léta na jihozápadě Francie.

Proto SIP udělal krok zpět, podíval se na možnosti a společně s francouzským dodavatelem vyvinul nový typ blokovacího materiálu obsahující vlákna Kevlar®. To umožnilo drasticky snížit počet vrstev nezbytných pro zajištění stejné úrovně ochrany. V té době ještě nebyly dostupné normy.

Zrodila se ochrana SIP

V roce 1994 jsou věci vážné. Brzy přijde norma EN a za účelem rozlišení mezi běžným podnikáním (kalhoty pro každodenní a volnočasové použití) a stranou OOP vzniká nová společnost: SIP Protection. Co je ve jméně? Jasně řečeno, jsme SIP, víme, jak dělat kalhoty, ale nyní nabízíme také ochranu. Ochrana motorovou pilou. Ochrana SIP.

Jako logo je vybrán Nosorožec. Stejně jako kůže nosorožce chrání před zuby a drápy lva, chce SIP Protection chránit nositele před zuby a drápy motorové pily.

Vlastní testování

Od jedné z evropských notifikovaných osob zakoupí SIP Protection jedno ze starších testovacích zařízení a začne vyvíjet ochranné prostředky podle tohoto nového očekávaného standardu. Je potřeba více než 250 různých kombinací a testů, ale při vydání normy, v roce 1995, se SIP Protection podařilo nabídnout vůbec první kalhoty na trhu pouze s 6 vrstvami blokovacího materiálu.

Naše kolekce

Po mnoho a mnoho let je SIP Protection jedinou značkou schopnou nabídnout tuto úroveň pohodlí. Nyní se to stalo standardem. V té době jsme měli na skladě pouze jednu řadu, „Tradition Range“, k dispozici v zelené, námořní a hi vis barvách. Doufáme, že si najdete cestu k naší aktuální kolekci, kde se snažíme nabídnout řešení pro všechny vaše potřeby a požadavky. Vždy se držíme našeho vývoje a designu. Jsme SIP Protection.

Cena

26576276
126576276
2 položek celkem
Poloholeňová obuv SIP PROTECTION TIMBER S3 HRO CI WRU CR SRA - ČERNÁ 1/1
+ další
Kód: 0202071460036
Kalhoty SIP PROTECTION 1RB4 - ANTRACIT/ORANŽOVÁ 1/2
2 196 Kč bez DPH
2 657 Kč
Kód: 03520115A2001

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem